Technologie FONDIS

Jsme výhradním obchodním zastoupením francouzského výrobce krbů, krbových vložek a krbových kamen FONDIS® pro Českou republiku.

Firma FONDIS® působí na trhu od roku 1978. Její výrobky vynikají vysokou kvalitou použitím nejlepších materiálů, kombinují špičkovou technologii a moderní, avšak účelný design. Výroba je plně realizována v Alsasku.

Výrobky francouzské firmy FONDIS® patří díky mnohaletým zkušenostem výrobce k tomu nejlepšímu, co lze pro stavbu vysoce kvalitních, spolehlivých a bezpečných krbů použít.

krby a krbové vložky fondis

Pro výrobu krbových vložek jsou používány vysoce odolné materiály jako cortenová ocel, litina, šamot, sklokeramika. Mají těsnou ocelovou schránku, která je na nejcitlivějších místech obložena litinou nebo šamotovou vyzdívkou. Tento princip dvojitého pláště zaručuje dlouhou životnost prvků krbu, vynikající utěsnění, ochranu masivu krbu před vlivem vysokých teplot. Rovněž je zajištěna akumulace tepla a udržování vysoké teploty spalování.

krby a krbové vložky fondis

Kromě těchto rysů poskytují krbové vložky FONDIS® komfortní manipulaci – horizontálně otevíratelná dvířka pro snadnější čištění, ovládání stupně spalování, systém dotěsnění dvířek k rámu při jejich dovření a multienergetickou technologii umožňující výrazně lepší využití tepla, než je tomu u tradičních krbů. K prosklení dvířek je používána sklokeramika VISIOCERAM® se samočistící schopností.

Ekologicky šetrné výrobky

Produkcí kvalitních výrobků šetrných k životnímu prostředí se FONDIS® stala vedoucí značkou v samostatném topení dřevem. Současné normy v oblasti životního prostředí plní vysoko nad jejich rámec a soustředí se na inovativní a patentované technologie snižující emise. Společnost FONDIS® své výrobky testuje v extrémních provozních podmínkách.

Technologie FONDIS®

Rozvod teplého vzduchu přirozeným prouděním
krby a krbové vložky fondis STD technologie je určena pro tradiční krby. Umožňuje rozvod horkého vzduchu v hlavní místnosti a propojených pokojích. Díky nadstandardním materiálům mají všechna zařízení Fondis® optimální odolnost a spolehlivost v souladu s jejich provozními požadavky.
Stálá teplota – přívod filtrovaného horkého vzduchu – rovnoměrné rozložení tepla v místnostech, podobně jako ústřední topení
krby a krbové vložky fondis Některé krby jsou vybavené turbínou. Na rozdíl od tradičních krbů tento systém mechanického pohonu rozprostírá horký vzduch v několika místnostech v domě tím, že tvoří stabilní teplotu na výstupu z větracích otvorů. Turbína tak distribuuje větší část tepla produkovaného ve větším prostoru.
ZERO CO: 90% snížení emisí CO – snížení emisí prachových 90 % – zvýšená účinnost krbu
krby a krbové vložky fondis Unikátní technologie úpravy dýmu. Zařízení má zabudovaný katalyzátor, ve kterém znečišťující organické látky oxidují a stávají se neznečišťující. Dokonce i během spalování v kritických fázích (zapalování a na konci hoření), technologie Zero CO zajistí téměř nulové znečištění emisemi.
MULTI – ENERGY® 
krby a krbové vložky fondis Mezinárodně patentovaná technologie kombinuje tři funkce v automatickém režimu: topení dřevem, vytápění s tepelným čerpadlem a klimatizace – vše v jednom přístroji. Krb Multi- ENERGY® umožňuje použití a komfort po celý rok
Ceritfikát RT 2012: Tepelná regulace budov
krby a krbové vložky fondis Řádný provoz spotřebičů na bázi spalování dřeva vyžaduje neustále obnovovanou dodávku kyslíku. To je umožněno externím přívodem vzduchu, aby se zabránilo odtlakování domu. Od roku 2012 musí všechny nové stavby splňovat přísné normy pokud jde o izolaci, spotřebu energií apod.

Samočisticí sklo Visiocéram®

Sklo Visiocéram® je na vnitřní straně potaženo velmi tenkou kovovou vrstvou. Tato vrstva odráží teplo z ohně zpět do topeniště. To činí sklo více izolačním než běžné sklo, a proto se nevytváří usazeniny, které by rušily pohled na oheň. Zároveň se také zvyšuje teplota v topeništi, a tím i výkon krbu. Protože sklo je samočisticí, usazeniny, které mohou vzniknout při pomalém spalování, zmizí, jakmile se oheň rozhoří.

Krbové vložky Fondis® jsou díky sklům Visiocéram® unikátní.